Giriş

312 W . 2nd St  #1171 Casper , WY 82601 adresinde mukim Acar Online, LLC. (“Şirket”, “biz” veya “bizim” olarak anılacaktır), sizlere https://kemalacar.com.tr adresinde bulunan Acar Online Web Sitesini sunmaktayız. (“Web Sitesi”, ‘’Site’’), Burada yer alan veya atıfta bulunulan tüm sözleşme maddeleri, koşullar ve bildirimlere Acar Online Kullanım Şartı (“Kullanım Şartı”) uyarınca uymanız gerekmektedir. Ayrıca, Web Sitesi’nden belirli Eğitimlere eriştiğinizde, kullanıcılar bu tür Eğitimler için geçerli ek kurallara tabi olacaktır.

Web sitesini kullanarak Kullanım Şartı’nı kabul ettiğinizi ve bunlara tabii olduğunuzu kabul etmiş olursunuz. Web sitesinden veya içeriğinden memnun olmamanız halinde siteyi kullanmamayı tercih edebilirsiniz.

Bu Kullanım Şartları’nın Türkçe’den başka bir dilde yazılan herhangi bir nüshası kolaylık sağlamak amacıyla temin edilmiş olup bu nüshalar arasında herhangi bir ihtilaf olması halinde Türkçe dilinde yazılı olan nüshanın geçerli olacağını anlıyor ve kabul ediyorsunuz.

1. Kullanıcı Hesabınız

Acar Online hesabı için geçerli bir mail adresi sağlamanız ve bir şifre belirlemeniz gerekir. Şifreniz altında yapılan tüm aktivite ve hareketlerden ve bu şifreyi korumaktan siz sorumlusunuz. Hesabınızda “güçlü” (Büyük ve küçük harflerden, numaralardan ve sembollerden oluşan) şifreler kullanmanızı tavsiye ederiz.

Hesabınız, Kullanıcı Adınız ve şifrenizin (topluca, “Hesap”) gizliliğini korumaktan ve Hesabınız altında veya Hesabınızla ilişkili olarak gerçekleşen tüm etkinliklerden yalnızca Siz sorumlu olacaksınız. Hesap bilgilerinizin her zaman doğru olacağını beyan ve garanti ediyorsunuz. (a) Hesabınızın izinsiz kullanılması veya başka bir güvenlik ihlalini Bize hemen bildirmeniz ve (b) Eğitimleri her kullanışınız sonunda Hesabınızdan çıkış yaptığınızdan emin olmanız gerekir. Yukarıda belirtilen şartlara uymamanız veya Hesabınızın, bilginiz dahilinde olsun ya da olmasın kullanımından, Hesabınıza yetkisiz erişimi Bize bildirilmeden önce doğan kayıp veya zararlardan, geçerli yasa kapsamında izin verilen ölçüde, sorumlu tutulamayız ve tutulmayacağız.

Hesabınızı başka bir kişiye devredemez ve herhangi bir zamanda başkasının Hesabını kullanamazsınız. Hesabınızı kullanması için reşit olmayan biri de dahil olmak üzere başka bir bireye yetki verdiğiniz veya onları kaydettiğiniz durumlarda (i) bu Eğitim Alanın İnternet üzerindeki davranışından; (ii) söz konusu Eğitim Alanın Eğitimlere erişimini ve Eğitimleri kullanımını denetlemekten; ve (iii) herhangi bir yanlış kullanımın sonuçlarından tamamen Siz sorumlu olacaksınız.

Hesabınız Acar Online tarafından herhangi bir zamanda iptal edilebilir veya askıya alınabilir.

2. Ek Sözleşmeler

Sizin Eğitimler’i kullanımınız ile ilgili olarak gönderdiğiniz tüm kişisel bilgiler, Bizim https://www.kemalacar.com.tr/gizlilik adresinde bulunan ve referans yoluyla bu Şartlara dahil edilen Kişisel Veri Politikamıza tabidir.

Buna ek olarak, (aşağıda tanımlanan şekilde) Eğitmen’seniz ayrıca Eğitim Programı Sözleşmesi’ne tabi olursunuz.

Muhtelif zamanlarda, Biz bu Şartları uygulamalarımızı açıklığı kavuşturmak veya yeni özellikler eklediğimizde olduğu gibi yeni ve farklı uygulamaları yansıtmak için güncelleyebiliriz ve Acar Online dilediği zaman bu Şartlarda tadil ve/veya değişiklik yapma hakkını tamamen kendi takdirine bağlı olarak saklı tutar. Bu Şartlarda herhangi bir önemli değişiklik yaparsak Hesabınızda belirtilen e-posta adresine e-posta ile bildirimde bulunmak ya da Eğitimlerimiz üzerinden bir bildiri yayınlamak gibi belirgin yolları kullanarak Siz’i bilgilendireceğiz. Tadiller, aksi belirtilmediği takdirde yayınlandıkları günden itibaren yürürlüğe girecektir.

Değişiklikler yürürlüğe girdikten sonra Sizin Eğitimlerimizi kullanmayı sürdürmeniz, Sizin bu değişiklikleri zımnen kabul ettiğiniz anlamına gelir. Değiştirilmiş Şartlar önceki tüm Şartları yürürlükten kaldırıp bunların yerini alacağı için Şartlar’ın en güncel halinden haberdar olduğunuzdan emin olmak üzere Eğitimleri düzenli aralıklarla kontrol etmelisiniz.
Acar Online, Eğitimleri herhangi bir zamanda değiştirebilir veya kullanımdan kaldırabilir.

Sizin Eğitimler ile alakalı Tüm kullanım, erişim ve diğer faaliyetleriniz, telif hakkı ve diğer fikri mülkiyet kullanımına ve gizlilik ve kişisel kimliğe ilişkin yasalar da dahil ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla tüm geçerli kanun ve düzenlemelere uygun olmalıdır. Buna ilaveten, Eğitimlerin içeriklerinin yasa dışı olarak kabul edildiği bölgelerden Eğitimler’e erişim yasaklanmıştır. Birleşik Devletler dışında yer alan konumlardan Eğitimler’e erişmeyi veya Eğitimler’i kullanmayı seçenler bunu kendi inisiyatiflerini kullanarak yaparlar ve bu kişiler internet, veri, e-posta veya gizlilik ile ilgili tüm kurallar dahil ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, tüm yerel kurallara uymakla yükümlüdürler. Ayrıca Siz, Birleşik Devletler’den veya ikamet ettiğiniz ülkeden verilen teknik verinin iletimi ile ilgili tüm geçerli yasalara uymayı kabul edersiniz. Birleşik Devletler dışındaki ülkelerden Eğitimler veya Üçüncü Taraf Platformları kullanırsanız çevrimiçi hareket ve kabul edilebilir içeriğe dair tüm yerel kurallara riayet edeceğinizi kabul etmeniz gerekir.

3. Genel Sorumluluk Reddi

Eğitimler, yalnızca Eğitim Alanlar ve Eğitmenlere yönelik bir pazar alanıdır. Eğitmenleri biz işe almıyor ve/veya istihdam etmiyoruz ve/veya Eğitmenler ile Eğitimlerimiz vasıtasıyla bir Eğitmenden Kurs Eğitimi satın alan Eğitim Alanlar arasında geçen etkileşimlerden sorumlu ve/veya yükümlü değiliz. Eğitimlerin güvenilirliğini ya da kalitesini de temin etmiyoruz. Bir Eğitim Alanın, Eğitmen tarafından sağlanan herhangi bir bilgiye güvenmesi dahil ancak bununla sınırlı olmaksızın Eğitmenler veya Eğitim Alanların davranışı sonucu ortaya çıkan veya bununla ilgili olabilecek herhangi bir anlaşmazlık, iddia, kayıp, yaralanma veya hasardan sorumlu değiliz.

Eğitimler, size doğrudan ya da Kurslar ve Eğitmenler üzerinden üçüncü taraf platformların (“Üçüncü Taraf Platformlar”) bağlantılarına erişim verebilir. Acar Online, bu üçüncü taraf platformların hiçbirini onaylamaz ve bunları herhangi bir şekilde kontrol etmez. Buna bağlı olarak, Acar Online, Üçüncü Taraf Platformlar ile ilgili herhangi bir sorumluluk üstlenmez. Bir Üçüncü Taraf Platforma erişimin uygun olup olmadığını belirlemek ve bu gibi Üçüncü Taraf Platformlarda kişisel bilgilerinizi ve gizliliğinizi korumak için gereken adımları atmanız gerekir.

4. Davranış

Eğitimlere yalnızca meşru amaçlarla erişebilirsiniz. Eğitimlerin kullanımına ilişkin tüm yasaları, kuralları ve düzenlemeleri bilmek ve bunlara uymaktan tamamen siz sorumlusunuz. Tamamen Kendi takdirimize bağlı olarak sunmayabileceğimiz yazılı iznimizi önceden almaksızın, Eğitimleri veya Şirket İçeriğini hiçbir şekilde Eğitmenleri veya potansiyel kullanıcıları bizimle bağlantısı olmayan bir iş için istihdam etmek veya onlarla sözleşme yapmak üzere kullanmamayı (yukarıda belirtildiği üzere) kabul etmektesiniz. Siz ve herhangi bir Eğitmen veya Eğitimlerin diğer Kullanıcıları arasındaki tüm görüşmeler ve iletişime ilişkin her türlü risk size aittir.

5. Eğitim Alanların Yükümlülükleri

Eğitim Alan olarak şunları ifade, garanti ve taahhüt edersiniz:

1. Eğitimleri kullanımınız kapsamında yaptığınız eylemlerden sorumlu olacağınızın bilincinde, makul sorumluluk sınırları çerçevesinde hareket edeceksiniz.
2. Eğitimler ve Acar Online’ın size sunduğu diğer platformlar (kapalı Facebook grubu, Whatsapp grupları, dropshippingnedir.com gibi) yoluyla herhangi bir Kullanıcıya istenmeyen veya izinsiz reklam, promosyon materyali, önemsiz posta, spam, zincir mektuplar, piramit şemalar veya (ticari veya başka türlü) istekler göndermeyecek, yayınlamayacak veya başka bir biçimde iletmeyeceksiniz.
3. Herhangi bir uygunsuz, saldırgan, ırkçı, nefret dolu, cinsiyetçi, pornografik, yanlış, yanıltıcı, hatalı, ihlal edici, hakaret veya iftira niteliğinde içerik veya bilgi yayınlamayacaksınız veya temin etmeyeceksiniz.
4. Bu Şartlar veya ilgili Eğitmen tarafından uygulanabilir olduğu şeklinde izin verildiği haller haricinde Şirket İçeriğini, Eğitimler veya Kursları ya da Gönderilen İçeriği kopyalama, tadil etme, üzerinde ters mühendislik uygulama, çoğaltma, dağıtma, yansıtma yoluyla üçüncü kişilere gösterim, halka gösterim, halka açık performans, halka iletme, türev çalışmalar oluşturma, tahrif etme, tahrip etme, hackleme, üzerinde oynama yapma veya diğer yollarla kullanmanız ve bunlardan diğer şekillerde yararlanmanız yasaktır.
5. Başka bir kişinin kimliğine bürünmeyecek veya başka bir kişinin Hesabına yetkisiz erişim sağlamayacaksınız.
6. Eğitimlere veya bunlarla ilgili diğer işleyişlere ait hiçbir donanım, yazılım veya hiçbir haberleşme teçhizatının içine bunlara zarar vermek üzere tasarlanan veya bunların işleyişlerini gasp etmesi mümkün olan virüs, solucan yazılım, casus yazılım veya başka bir bilgisayar kodu, dosya ya da program sokmayacaksınız; Eğitimlere erişmek için bir internet sitesinden veri kopyalayan bir program, web gezgini, robot kullanımı veya herhangi başka türden otomatikleştirilmiş yolları kullanmayacaksınız.
7. Herhangi Eğitmenden veya başka bir Eğitim Alandan kişisel bilgilerini talep etmeyeceksiniz.
Eğitim Alanlar, Eğitimleri satın almış olabilecekleri Eğitmenlerin; Acar Online’deki Hesaplarını sonlandırıp aktif olmayan bir duruma geçebileceklerini kabul ederler. Acar Online, Eğitim Alanlara Eğitmen hazır bulundurmayı garanti etmez ve Eğitmen hazır bulundurmaya ilişkin hiçbir sorundan ötürü sorumlu tutulmayacaktır.

6. İçerik, Lisanslar ve İzinler

Tüm yazılım, teknoloji, tasarımlar, materyal, bilgi, iletişim, metin, grafik, bağlantılar, elektronik sanat, animasyonlar, çizimler, sanat eserleri, ses klipleri, video klipler, fotoğraflar, görüntüler, incelemeler, fikirler ve diğer veri ya da telif hakkı olabilecek materyal veya içerik, bunların seçimi ve düzenlemeleri de dahil olmak üzere “İçerik” olarak kabul edilir.

Acar Online Size Eğitimler ile bağlantılı yazılım, ürün ve site dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın İçerik sağladığında, bunlar “Şirket İçeriği” olarak kabul edilir. İçerik, onu sağlayan kişi veya kuruluşun (veya onlara bağlı ve/veya üçüncü taraf sağlayıcılar ve tedarikçiler) özel mülkiyetinde kalır ve herhangi bir sınırlama olmaksızın, ABD ve yabancı telif hakkı ve diğer fikri mülkiyet yasaları uyarınca korunmaktadır.

Acar Online bu vesileyle Size (bir Kullanıcı olarak) tüm gerekli ücretleri ödemiş olmanız koşuluyla, Şirket İçeriğini Eğitimler üzerinden bu Hükümler ve kısıtlamalar dahilinde yalnızca kişisel, ticari olmayan, eğitim amaçlı olarak kullanmak ve onlara erişebilmek için sınırlı, münhasır olmayan, devredilemez bir lisans vermektedir. Diğer tüm kullanımlar bizim açık yazılı iznimiz olmadıkça kesinlikle yasaktır. Bunun için Size açıkça izin vermediğimiz sürece, herhangi bir Şirket İçeriğini çoğaltma, yeniden dağıtma, iletme, atama, satma, yayınlama, kiralama, paylaşma, ödünç verme, değiştirme, adapte etme, düzenleme, türevi çalışmalar oluşturma ya da lisansını verme veya başka türlü devretmeniz yasaktır. Şirket İçeriği için size lisans verilir; bunlar Size satılmaz. Eğitmenler Size Eğitimler yoluyla eriştiğiniz veya edindiğiniz Şirket İçeriği için lisans izni veremez ve bu gibi doğrudan lisanslar geçersiz sayılacak ve bu Koşulların ihlaline yol açacaktır.

Yukarıdaki hükümlere bakılmaksızın, Biz Size yukarıda belirtildiği şekilde erişim ve kullanım izni verdiğimiz Gönderilen İçeriğin ve Şirket İçeriğinin erişim ve kullanım lisansını geri alma hakkını saklı tutuyoruz.
Acar Online, içerik ve bilgiye ilişkin telif hakkı, gizlilik, iftira ve diğer konulardaki tüm yasalara saygılıdır ve bu yasaların ihlaline müsamaha göstermeyecektir. Yukarıdaki hükümlere bakılmaksızın, Acar Online gönderilen içeriği denetlememekte olup gönderilen içeriğin tarafınızdan kullanımına ilişkin tüm riskler size aittir ve Acar Online’nin bu gibi kullanımla ilgili herhangi bir yükümlülüğü olmayacaktır. Özellikle de, Eğitimler üzerinde veya Eğitimler yoluyla, gönderilen içeriğin herhangi bir incelemesi, yayını veya görüntüsü, söz konusu gönderilen içeriğin telif hakkı, gizlilik ve diğer kanunları hiçbir şekilde ihlal etmediğine veya belli bir amaca uygun ya da hatasız ve yararlı olduğuna dair bir beyan veya onay teşkil etmeyecektir.

Size ait Gönderilen İçeriğin yasaları veya mevzuatı ihlal ettiğini veya yanlış olduğunu ya da bir üçüncü taraf için herhangi bir risk teşkil ettiğini düşünüyorsanız durumu düzeltmek için gerekli gördüğünüz adımları atmak Sizin sorumluluğunuzdadır. Üçüncü taraflarca herhangi bir Şirket İçeriğinin telif hakkı yasaları dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın herhangi bir yasa ve yönetmeliği ihlal ettiğini düşünüyorsanız bu durumu Acar Online’a bildirmeniz gerekir.

Bu Şartlarda açıkça belirtilmeyen tüm haklar, İçerik sahiplerinde kalacak ve bu Şartlar herhangi bir zımni lisans tahsis etmeyecektir.

Daha kaliteli bir kullanıcı tecrübesi sağlamak amacıyla, oturum verileriniz, tamamlama oranlarınız dahil fakat bununla sınırlı olmamak ve kişisel veriler hariç olmak üzere datanızı gerçek zamanlı olarak kullanırız.

7. Fiyatlandırma, Ödeme ve Özel Koşullar

1. Fiyatlandırma
Acar Online Kurslarının fiyatlandırılması Site’de belirtilen yöntemler ile kararlaştırılır. Fiyatları arttırıp azaltmak Acar Online’ın inisiyatifindedir.

2. Ödeme
Tüm ödemeler Acar Online, LLC. şirketine yapılır.

3.Acar Pass
Acar Pass ayda 2, yılda 24 eğitime, ayda 100 dolar karşılığında ulaşmanızı sağlayan özel bir abonelik yöntemidir. Böylelikle ödemeleriniz sabitlenir, artışlardan etkilenmezsiniz. Yaptığınız mevcut ödemeler, yıllık abonelik tutarından indirim olarak düşülecektir.

4.Kampanyalar
Acar Online tarafından gerçekleştirilen kampanyalar bağımsızdır. Diğerleriyle birleştirilmesi, toplu indirim olarak değerlendirilemez. Sürelerinin tespiti Acar Online’ın inisiyatifindedir.

8. Ticari Markalar

Eğitimler süresince İçerik’lerde bazı markaların gözükmesi, hiçbir şekilde bu markaların acentesi, şubesi, distribütörü, tavsiye edeni, temsilcisi, ortağı, sorumlusu; bunlar dahil fakat bununla sınırlı olmamak üzere ilişki içerisinde olduğumuzu göstermez. Yapılan kullanımlar ticari markaları değiştirmeyen, ihlal etmeyen ve haklarına saygılı olacak şekilde düzenlenmiştir.

Eğitimlerimiz aracılığıyla veya herhangi bir Şirket İçeriğinde kullanılan ve gösterilen ticari markalar, Eğitim markaları ve logolar (“Ticari Markalar”), Bizim veya Tedarikçilerimizin veya üçüncü tarafların tescilli veya tescilsiz ticari markaları olup ABD ve yabancı ticari marka yasaları uyarınca koruma altındadır. Tüm hakları saklıdır ve Ticari Markalar üzerinde değişiklik yapamaz, onları kapatamaz veya Bizim önceden onayımız olmadan bu markalara bağlantı veremezsiniz.

9. Garanti Sorumluluk Reddi

Eğitimlerde veya Eğitimlerin kullanımı aracılığıyla kullanıma sunulan Eğitimler, şirket içeriği, kurslar ve tüm diğer materyaller “olduğu gibi” ve doğrudan veya dolaylı hiçbir türden garanti olmaksızın sunulmaktadır. Geçerli kanun uyarınca izin verilebilir olan en son dereceye kadar, Acar Online ve onun iştirakleri, lisans verenleri, tedarikçileri, reklamcıları, sponsorları ve görevlileri zapta karşı teminat, ihlal etmeme, hatasızlık, pazarlanabilirlik ve belli bir amaca uygunluk garantileri de dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla doğrudan veya dolaylı bütün garantileri ve ticaret anlaşmaları esnasında, icra esnasında veya ticari örften doğabilecek tüm garantileri tekzip eder. Acar Online ve iştirakleri, lisans verenleri, tedarikçileri, reklamcıları, sponsorları ve görevlileri Eğitimleri kullanımınızın kesintisiz, hatasız veya güvenli olacağını, kusurların düzeltileceğini veya Eğitimlerin, gönderilerin, içinde Eğitimlerin bulunduğu sunucuların veya üçüncü taraf platformlarda kullanıma sunulan Eğitimlerin virüs veya diğer zararlı bileşenlerden yoksun olduğunu garanti etmez. Acar Online ve iştirakleri, lisans verenleri, tedarikçileri, reklamcıları, sponsorları, görevlileri, üyeleri veya ziyaretçilerinin Eğitimler ya da üçüncü taraf platformlar kullanılarak ya da başka bir biçimde belirtilmiş olan hiçbir fikri, tavsiyesi veya ifadesi bir garanti oluşturmayacaktır. Üçüncü taraf platformlarında sunulan Eğitimler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tüm Eğitimleri kullanımınızdan doğabilecek riskler tamamen size aittir.

10. Sorumluluğun Sınırlandırılması

Eğitimler veya herhangi bir üçüncü taraf platform aracılığıyla erişilebilir ve kullanılabilir olan, üçüncü taraf platformlarda kullanıma hazır bulunan tüm materyaller dahil olmak üzere, gönderiler, bağlı web siteleri veya kodlar, satın alınan ürünler veya Eğitimler dahil Eğitimler ve/veya malzemelerden kaynaklanan veya bunlarla herhangi bir şekilde ilişkili olan hiçbir sözleşme, ihmalkarlık, kusursuz sorumluluk veya diğer kuramlar gereğince Acar Online veya alt kuruluşlarımız, iştiraklerimiz, lisans verenlerimiz, tedarikçilerimiz, reklamcılarımız, sponsorlarımız ve görevlilerimizden hiçbirisi veya bizim veya onların yöneticileri, yetkilileri, çalışanları, danışmanları, görevlileri veya diğer temsilcileri dolaylı, rastlantısal, risk sebebiyle oluşan, özel, cezai, cezalandırıcı veya diğer türlü (iş kaybı tazminatı, veri kaybı tazminatı veya kar mahrumiyeti tazminatları da dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın) tazminatlardan sorumlu ve yükümlü değildir. Herhangi bir üçüncü taraf platform aracılığıyla erişilebilir ve kullanılabilir olan ürünler ve Eğitimler, gönderiler veya bağlı siteler dahil Eğitimler malzemelerin kullanımından hoşnut kalmadığınızda, sizin tek ve yegane çareniz, uygun olan şekilde Eğitimleri, malzemeleri, gönderileri, ürünleri veya bağlı web sitelerini kullanmayı durdurmanızdır. Acar Online’ye karşı sözleşme ya da tazminat yükümlülüğüne göre (herhangi bir sınırlama olmaksızın ihmalkarlık dahil olmak üzere) veya diğer şekilde belirtilen, tüm zararlar, kayıplar ve yasal nedenlere karşı tek ve yegane mesuliyet en fazla, Acar Online’ye ödenmiş olan kurs tutarı olacaktır. Siz ve Acar Online veya Acar Online’nin bir temsilcisi arasında geçen hiçbir türden iletişim, bu şartnamenin hükümleri altında belirtilen herhangi bir mesuliyet sınırlamasından bir feragat oluşturmaz veya şartlarda açıkça belirtilmemiş olan ek bir garanti oluşturmaz. Çoklu iddialar, işbu şartnamede belirtilen maddi tazminatların limitini artırmayacaktır. Bu kullanım şartlarındaki tazminat istisnalarının, herhangi bir yasal çözüm yolunun asli amacına ulaşamadığı takdirde dahi geçerli olacağını kabul edersiniz.

1. Hatalar.
Bir Üçüncü Taraf Platformda sağlanan Eğitimlerin hatalar veya yanlışlıklar ya da bu Şartları ihlal eden bilgi veya malzemeler barındırabilmesi olasılığı mevcuttur. Buna ek olarak, herhangi bir Üçüncü Taraf Platformda kullanıma hazır bulunan Eğitimler üzerinde üçüncü taraflarca yetkisiz değişiklikler yapılabilmesi gibi bir olasılık da mevcuttur. Acar Online, Üçüncü Taraf Platformlardaki Eğitimlerin bütünlüğünü temin etmeye çalışsa da, Eğitimlerin tamlığı veya kusursuzluğuna ilişkin bir garanti vermiyoruz. Eğitimlerin tamlığı ya da kusursuzluğunun sorgulandığı bir durum ortaya çıkması halinde, lütfen destek@kemalacar.com.tr adresine, mümkünse kontrol edilecek Eğitimlerin bir tanımı ve bu Eğitimlerin Bizim Eğitimlerimiz veya Üçüncü Taraf Platformu üzerinde bulunduğu konumu (URL) yazıp Bizim Sizinle iletişim kurmamızı mümkün kılacak yeterlilikte bilgi de vererek bir talep gönderiniz. Endişelerinizi mantık çerçevesinde uygulanabilir olan en kısa zamanda ele almaya çalışacağız.

2.Sistem Kesintileri.
Acar Online, bakım ve diğer amaçlar doğrultusunda Eğitimler için düzenli aralıklarla sistem aksama süreleri planlar. Buna ek olarak planlanmamış sistem kesintileri de meydana gelebilir. Siz şunlar için Acar Online’nin hiçbir sorumluluğu olmadığını ve mesuliyet üstlenmediğini kabul edersiniz: (a) Üçüncü Taraf Platformlardakiler dahil Eğitimlerin kullanıma hazır bulunmama durumu; (b) bu tarz sistem kesintilerinden kaynaklanan her tür malzeme, veri, işlem veya başka herhangi bir bilgi veya malzemelerin kaybı; (c) bu tarz sistem kesintilerinden kaynaklanan gecikme, veri, işlem veya başka herhangi bir bilgi veya malzemelerin yanlış isme gönderimi ya da gönderilememesi veya (d) Eğitimleri barındıran sunucular veya şirketler, internet servis sağlayıcıları, Üçüncü Taraf Platformlar veya internet tesisleri ve ağları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tüm üçüncü taraflardan kaynaklan kesintiler.

11. Tazminat

Burada belirtilen herhangi bir beyan veya garanti ihlalinden doğan veya bunun neden olduğu makul avukatlık ücretleri ve ilgili maliyet ve giderleri dahil olmak üzere tüm makul öngörülebilir zarar, masraf, tazminat, maliyet, iddia ve taleplere karşı Acar Online ve ortakları, görevlileri, yöneticileri, acenteleri, iş ortakları, çalışanları, lisans verenleri, temsilcileri ve üçüncü taraf sağlayıcıları sorumlu tutmayacak ve tazmin edeceksiniz. Bu kapsamda Sizin tarafınızdan tazminata tabi başka herhangi bir konunun savunması ve yürütmesini, masrafları Bize ait olacak şekilde münhasıran üstlenme hakkımız saklıdır ve böyle bir durumda, bu gibi bir savunma ile makul olarak tamamen iş birliği yapmayı ve mevcut herhangi bir savunmayı ileri sürmeyi kabul ediyorsunuz.

1. Dava Zamanaşımını Belirleyen Kanun veya Hükümler.
Eğitimlerin, Şartların ya da Üçüncü Taraf Platformlar üzerinden kullanıma hazır bulunan herhangi bir Eğitim ve bilginin kullanımından doğan veya buna ilişkin tüm hak iddiası veya dava hakkının, aksini belirten herhangi bir nizamname ya da yasa dikkate alınmaksızın, bu hak iddiası veya dava hakkının ortaya çıkmasından itibaren 1 yıl içerisinde mahkemeye taşınması gerekir. Bu tür herhangi bir hak iddiası veya dava açma hakkının bu 1 yıl içerisinde mahkemeye taşınmaması halinde, bu hak iddiası veya dava hakkı sonsuza kadar yasaklanır.

12. Fesih

Acar Online olarak (a) Şirket İçeriği, Kurslar veya herhangi bir Eğitimi ve (b) Eğitimlerimize veya Hesabınıza erişiminizi sonlandırma, askıya alma, değiştirme veya silme hakkını Kendi takdirimize bağlı olarak aşağıdaki belirtildiği gibi saklı tutarız:
Bu Koşulların veya muhtelif zamanlarda Eğitimlerimiz üzerinden yayınlanan yürürlükteki ilkelerimizin herhangi birine uymaz veya bunları ihlal ederseniz Acar Online, önceden haber vermeksizin size derhal dava açabilir. Bu bölüm uyarınca dava açılması durumunda satın almış olabileceğiniz Kursların ve Hesabınızla ilişkili Eğitimlerimizin kullanımına ilişkin Size karşı herhangi bir sorumluluğumuz yoktur. Satın almış olabileceğiniz Kurslarımız dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, Eğitimlerimize ilişkin erişim kaybınızın hiçbir koşul altında telafisini veya geri ödemesini almayacağınızı anlıyor ve kabul ediyorsunuz.

Eğitimleri kullanımınızı dilediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz. Bunu ya Eğitimlere giriş yapmayı bırakarak ya da Hesabınızı silme yoluyla gerçekleştirebilirsiniz. Sizin Hesabınızı geçerli kanunlar tarafından gerekli görülebilecek olan zaman diliminin ötesinde saklamak ile ilgili hiçbir yükümlülüğümüz yoktur. Fesih üzerine, Eğitimler ve İçeriğin tüm kullanımına son vermeniz gerekir.

13. Elektronik Bildirimler

Eğitimlerimizi kullanarak veya Acar Online ile iletişime geçerek Acar Online’nin, Sizin Eğitimleri veya buradaki Şartları kullanımınıza dair güvenlik, gizlilik ile ilgili ve idari konular hakkında elektronik olarak Sizinle iletişime geçebileceğini kabul edersiniz. Acar Online bir güvenlik sistemi ihlalinden haberdar olursa Eğitimler üzerinden bir bildirim yayınlamak veya Size bir e-posta göndermek suretiyle Sizi elektronik olarak bilgilendirmeye çalışabilir. Bu bildirimi yazılı bir şekilde almak gibi yasal bir hakka sahip olabilirsiniz. Bir güvenlik ihlali hakkında ücretsiz yazılı bildirim almak (veya elektronik bildirim almaya verdiğiniz onayı geri çekmek) için lütfen destek@kemalacar.com.tr adresinden Acar Online’a yazın. E-postayı gönderen tarafa e-posta adresinin geçersiz olduğu yönünde bir bildirim yapılmaması halinde bildirim, e-posta gönderildikten 24 saat sonra yerine ulaştırılmış olarak kabul edilecektir. Alternatif olarak, Acar Online, Eğitimlerden herhangi birini kullanırken Sizin sağlamış olduğunuz bir adres var ise bu adrese posta göndermek suretiyle de Size yasal bildirim gönderebilir. Bu durumda, bildirim postalama tarihinden üç gün sonra elinize ulaştırılmış olarak kabul edilecektir.

14. Çeşitli Hükümler

1.Sözleşmenin Bütünlüğü
Bu Şartlar ve Eğitimlerimizde yayınlanmış Size uygulanabilir politikalar, konu ile ilgili olarak taraflar arasındaki anlaşmanın bütününü oluşturmakta olup bu konu ile ilgili olarak taraflar arasında önceki tüm yazılı veya sözlü anlaşmaların yerini alır.

2.Bölünebilirlik
Bu Şartların herhangi bir hükmünün yasa dışı, geçersiz veya uygulanamaz olduğu anlaşılırsa bu hükmün bu Şartlardan ayrılabilir olduğu varsayılacak ve bu Şartlardaki diğer hükümlerin geçerliliği ve uygulanabilirliği etkilenmeyecektir.

3.Feragat
Bu Şartların bir hükmünden, sadece bu hükümden yararlanma hakkı olan tarafça yapılan bir yazılı tebligat ile feragat edilebilir. Şirketin bu Şartlardaki herhangi bir hakkı veya hükmü uygulamaması veya yerine getirmemesi, bu hak veya hükmün feragatini teşkil etmez.

4.Bildirim
Şartlar kapsamında yapılacak tüm bildirimler ve diğer iletişim yazılı olacak ve faks, ücreti ödenmiş taahhütlü veya iadeli taahhütlü posta veya elektronik posta yoluyla olacaktır.

5.Acente Olmama
Bu Şartlardaki hiçbir şey; taraflardan birinin diğer tarafın ortağı, ortak girişimi, acentesi, yasal temsilcisi, işvereni, müteahhidi veya çalışanı tayin edilmesi olarak yorumlanmayacaktır. Acar Online’ın ya da bu Şartlara uymayı kabul eden başka bir tarafın, bu sözleşmede izin verildiği veya etkilenen tarafça yazılı olarak yetkilendirildiği durumlar haricinde, başka bir taraf için bağlayıcı olacak herhangi bir ifade, beyan veya taahhütte bulunma veya herhangi bir işlem yapma yetkisi olmayacak ve kendisini herhangi bir üçüncü tarafa bu gibi bir yetkisi olduğu şeklinde takdim etmeyecektir.

6.Geçerli Kanunlar
Bu Şartlar ve Sizin bu Eğitimleri kullanımınız başka bir yargı yetkisine ait yasaların uygulanmasını gerektirecek seçim veya ihtilaflar hesaba katılmaksızın Wyoming Eyaleti’nin maddi hukukunun hükmüne tabi olacaktır ve Wyoming Eyaleti’nde yapılmış ve kabul edilmiş sayılacaktır.

7. Kişisel Verilerin Korunması
Kişisel verilerin korunması, gizlilik ve çerezlerin yönetimine dair konularda ilgili politikamız geçerli olacaktır.

15. Uyuşmazlıkların Çözümü

İşbu Sözleşme kapsamında ortaya çıkacak olan uyuşmazlıklar Amerika Birleşik Devletleri ülkesi, Wyoming eyaleti kanunlarına göre çözümlenecek olup, Wyoming eyaletinin münhasır yargı yetkisi bulunacaktır.

16. İade Koşulları

Zira web sitemizden satın almış olduğunuz eğitimler hakkında uyuşmazlık olduğu taktirde Türkiye Hukuku kapsamınca da aşağıda ilgili maddesi belirtilmiş Mesafeli Satış Yönetmeliği Cayma Hakkı’nın İstisnaları Madde 15/1.ğ bendi uyarınca elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler kapsamına girdiğinden Türk kanunlarına göre de iade edilmezler. Bu kanun hükmünün belirttiği hizmetler ve/veya ürünler kullanılınca tüketilen hizmetler sınıfını kapsamaktadır.

İade politikasını buradan inceleyebilirsiniz.

 

Son Güncelleme: 01/06/2019