Sıkça Sorulan Sorular

Sizlerden gelen sıkça duyduğumuz Amazon hakkında merak edilen,dropshipping veya diğer tüm kurslarımız ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorulara aşağıdan ulaşabilirsiniz.Eğer sormak istediğiniz farklı bir soru varsa bize sorunuzu özel olarak iletebilirsiniz.

Genel Sorular

Amazon'da Ticaret Yapmanın Riski Var Mıdır?

Enteresan bir sorulardan. Çünkü sadece Amazon’da değil nerede ticaret yaparsanız yapın risk elbette vardır. Kursumuzda size 0 riskle e-ticaret yapmayı öğreteceğimizi iddia etmiyoruz. Yalnızca kestirme yolları kullanarak riski minimuma indirmeyi öğreneceksiniz.

Dropshipping Nedir?

Kısacası stok olmadan ürün satarak para kazanmak demektir! Herhangi bir ürünü tedarikçinin sitesinden alıp kendi mağazanızda veya herhangi bir online platformda listelersiniz. Tedarikçi 1’e satıyorsa siz 3’e satarsınız. Müşteri sitenize gelip sipariş verip parasını öder. Siz de direkt tedarikçiye ödeyip müşterinin bilgilerini ona aktarırsınız. Böylece ürüne eliniz bile değmeden ürün müşterinize kargolanır ve para kazanırsınız.

Ne Zaman Kazanmaya Başlarım?

Aslında bu sorunun cevabı size bağlı. Biliyorsunuz bu iş için zaman, bilgi, azim, istek ve emek gerekir. Tüm bu faktörleri doğru şekilde bir araya getirebilirseniz o kadar kısa zamanda kazanacaksınızki! Her şeyi zamanla acele etmeden taktiklerle yaparak! Bi de kişiden kişiye değişiyor tabii!

Vergi Durumları Nedir? Satış Yaptığımız Ülkelerde Vergi Ödüyor muyuz?

Amazon’un desteklediği bir ülkede satış yapıyor ve yurt dışı vergi numaranız da varsa ödemeniz gerekecektir. Yoksa Amazona kayıt olurken bir form dolduracaksınız işte o sizin vergi formunuz oluyor. Türkiye’de ise belirli bir tutarın üzerinde kazanç sağlarsanız vergiye tabi olursunuz. Vergi konusu ile ilgili bir mali müşavire danışmak sizin için mutlaka faydalı olacaktır. Üstelik daha kesin bilgiler edinmiş olursunuz.

Şirket Açmamızın Ne Gibi Faydaları Vardır?

Tabii bir noktadan sonra şirkete ihtiyacınız olacaktır. Yüksek paralar kazandığınızda şirket gerekiyor. Hem kafanız rahat olur hem de şirketleşme ile işinizi güzelce sürdürürsünüz. Çünkü Amazon’da yüksek miktarda para kazanmaya başladığınızda işinizi rahat sürdürebilmek için şirketleşmek iyi bir yoldur.

Size Nasıl Güvenebilirim? Kursun Parasını Ödedikten Sonra Ne Olacak?

İnternetten alışveriş yaparken dikkatli olmak gerekiyor haklısınız. Ama size web sitemizin güvenliğini garanti ederiz. Yapacağınız tüm işlemler 256 bit SSL sertifikası güvencesi ile yapılmaktadır, yani hiçbir bilginiz bizde tutulmaz ve direkt olarak bankaya iletilir. İkinci olarak ise ödemeleriniz PayTR tarafından güvence altına alınmıştır.

Amazon'da Satış Yapabilmek için Barkod Gerekli mi?

EVET gerekli. Mutlaka GS1 destekleyen barkodlar almanız gerekecek! Hem FBM’ler hemde FBA’lar için barkod gereklidir.

Sizinle Nasıl İletişime Geçebilirim?

Canlı Destek Hizmeti sunuyoruz. Ayrıca İletişim sayfamızdan da bize e-posta gönderebilirsiniz.

Amazon'dan Para Kazanmak?

Arkadaşlar kolay para kazanmak diye bir şey yoktur! Hangi işi yaparsanız yapın, bir yerde mutlaka emek vermek zorundasınız. Uykusuz kaldığınız günler; hiç yatmadığınız geceler olacak. Satışlarınızı düşünmekten kendinizi alamadığınız zamanlar da olacak. Yani başlangıçta, bu işi otomatiğe bağlamak için mutlaka çok çalışmanız gerekecek. Kolay para kazanma ve hemen zengin olma hayalleri kuran kişiler hayal kırıklığına uğrayacaktır! Ama iş olarak Amazon’da para kazanmak kolaydır. Şöyle ki patron stresi olmadan, evinizde çayınızı veya kahvenizi yudumlayarak günlük birkaç saat çalışıp kendi işini yapmaktır Amazon’da para kazanmak! Fakat kolay para kazanmak değildir!

Vergi Durumları Nelerdir?
Amazon’un desteklediği bir ülkede satış yapıyor ve yurt dışı vergi numaranız da varsa ödemeniz gerekecektir. Yoksa Amazona kayıt olurken bir form dolduracaksınız işte o sizin vergi formunuz oluyor. Türkiye’de ise belirli bir tutarın üzerinde kazanç sağlarsanız vergiye tabi olursunuz. Vergi konusu ile ilgili bir mali müşavire danışmak sizin için mutlaka faydalı olacaktır. Üstelik daha kesin bilgiler edinmiş olursunuz.
E-Ticaret Yasal Mı?

Tamamıyla legal bir iştir. Ve vergilerinizi ödediğiniz taktirde de hiç bir sorun yaşamayacaksınızdır!

Amazon'da Diğer Büyük Satıcılarla Rekabet Nasıl Olacak?

Evet haklısınız Amazon’da çok fazla satıcı var ama unutmayınızki Amazon’un aylık 2 milyar aktif kullanıcısı da var. Ayrıca milyonlarca da ürün vardır. Her bir ürünün alıcısı mutlaka vardır yani Amazon’a koyulan her ürün mutlaka ama mutlaka satılır. Amazon’da her satıcı doğru ürün ile birlikte çok güzel satışlara imza atmaktadır.Evet haklısınız Amazon’da çok fazla satıcı var ama unutmayınızki Amazon’un aylık 2 milyar aktif kullanıcısı da var. Ayrıca milyonlarca da ürün vardır. Her bir ürünün alıcısı mutlaka vardır yani Amazon SEO, Trafik konusunda çok üstün olduğu için en büyük e-ticaret platformu. Amazon’da her satıcı doğru ürün ile birlikte çok güzel satışlara imza atmaktadır.

Kursu Aldıktan Sonra Destek ?

Ömür boyu erişim sağlıyorsunuz ve takıldığınız noktalarda bizden destek alabiliyorsunuz. Bu işte en önemli şey destektir, biz de bu konuda arkanızdayız merak etmeyin. Kursiyerlerimiz için Whatsapp grubumuz vardır. Ayrıca kursiyerlerimizle de yardımlaşabilirsiniz. Takıldığınız yerde bize email’de atabilirsiniz destek@kemalacar.com.tr

Amazon Ticaretine Başlayıp Ürün Satamazsam Zarar Eder miyim?

Hiçbir şey olmaz. Başka pazarlarda da satabilirsiniz. Toptan veya Amazon’da kampanya oluşturarak da satabilirsiniz. Doğrudan Amazon’a da satabilirsiniz. Zarar oluşacak herhangi bir durum bu yüzden yoktur.

Çinden Alınan Ürün ABD'ye Kaç Günde Ulaşır?

Kargolama şirketlerine göre değişiyor. Genelde 3-7 veya bazen de 3-15 gün sürdüğü oluyor. Express ile kargolanacaksa 3-5 güne depoya varıyor.

Amazon PPC Nedir?

PPC (Pay Per Click), tıklama başına reklam demektir. Google, Facebook hatta Amazon’un kendisinde bile PPC reklamlar mevcuttur.

Trade Assurance Nedir?

Ticaret güvencesi demektir. Bununla siz ürünlerinizi sigortalamış olursunuz ve en ufak bir aksiklikte veya tedarikçinin yaptığı hatalardan dolayı paranızı Alibaba’dan geri isteyebilirsiniz!

Amazon'da Kilitli Kategorilerde Ürün Satmak ?

Olabilir. Ama yeni başladıysanız tavsiye etmiyoruz. Sonralar bu işi kavradıktan sonra başlayabilirsiniz. Kategorileri açmak için Amazon Seller Support Hizmetleri ile görüşmelisiniz.

Doğru Ürünleri Nasıl Satarım?

Ürün bulmak için kullanılabilecek ücretli ve ücretsiz bir çok uygulama var. Junglescout, Amzscout, Amztracker, Keepa, Helium10 bunlardan bazıları. Amazon’da bile “best seller”” yazıp aratarak bulabilirsiniz. Amazon’da arama yapmak için bir takım özellikler lazım onu da videolarımızda anlattık. İzleyebilirsiniz Youtube Üzerinden

Kurslarımız Hakkında Sorulan Sorular

Kursa Hangi Cihazlardan Erişebilirim, Kaç Farklı İP adreslerden Giriş Yapabilirim?

Kursa sadece size ait cihazlardan giriş yapabilirsiniz. Çünkü kursa kayıt olurken kendi adınıza kayıt olacaksınız ve aynı zamanda sitemizin kurallarını da onaylamış ve kabul etmiş olacaksınız! Bu yüzden kendinize ait olan kursumuzdan sadece siz faydalanabilirsiniz. Herhangi bir kötüye kullanım sistemimiz tarafından kolaylıkla fark edilecek, askıya alınacak ve üyeliğiniz süresiz olarak dondurulacaktır. Farklı cihazlardan veya İP adreslerinden içeriklerimize ulaşmak istiyorsanız mutlaka bizimle irtibata geçiniz.

Bu İşe Başlamam için Kursu Almam Şart mı?

HAYIR ,ŞART DEĞİL! Yapabilirsiniz Fakat tek başınıza ilerlemeniz çok zaman alacaktır. Üstelik biz kursumuzda hataları nasıl en aza indirebileceğinizi ve başarıya kestirme yollardan nasıl ulaşacağınızı öğretiyoruz. Bu işte hata yapma ihtimalini azaltarak yürümek istiyorsanız kurs almanızı öneririz ya da kendi çabalarınızla bir yere gelip suspend olup kursu satın almak isteyenlerden olacaksınızdır muhtemelen. Yine de karar sizin tabi ki. Kurs almadan da yapabilirsiniz.

İngilizcem Yok Bu İşi Yapabilir miyim?

EVET! Zaten bu kursu İngilizcesi olmayanlar ve e-ticaret alanında zayıf olanlar için sıfırdan herkesin anlayacağı basit, kolay anlaşılır bir dilde hazırladık! Yine de İngilizcenizin olması da artı olacaktır!

Yaş Sınırı Var mıdır?

EVET! Çünkü Amazon ve Payoneer kimlik doğrulamak için bir takım belgeler isteyecekler. Eğer kimlik, pasaport ve 3 aylık banka dökümasyonu gibi belgeleriniz yoksa maalesef bu işi yapamazsınız. Tabii başka birinin adıyla yapabilirsiniz o zaman da o kişiden mutlaka ama mutlaka izin almanız gerekecektir.

Türkiye'den Amazon'a Ürün Gönderebilir miyim?

EVET, gönderebilirsiniz! Tüm işlemler aynı olacak tek farkı Türkiye’den kargolayacaksınız.

Farklı bir sorunuz mu var?

Bize e-posta ile ulaşın

ya da — Canlı Destek hizmetimizden yararlanın